top of page

VBUR inviterer til prosjektsøknadskveld! Tid: 8 Nov.kl.17-21


På ti år har barne- og ungdomsorganisasjonene i Norge fått over 100 000 flere medlemmer, viser den nye rapporten «Ung Frivillighet 2018», som ble lansert av Landsrådet for Norges Barne- og Ungdomsorganisasjoner (LNU) 3. oktober. Organisasjonene er fristeder hvor barn og unge kan oppleve mestring, få venner og hvor deltakelsen skjer uten karaktersetting og innbytterbenk. Rapporten peker på at bedre rammebetingelser for den unge frivilligheten er en av årsakene til veksten, men at det fremdeles er utfordringer som står uløst for den unge frivilligheten. Den viser at det er nødvendig å legge bedre til rette for at organisasjoner kan skape aktiviteter lokalt.

VBUR ønsker å bistå våre medlemmer til å legge til rette for aktiviteter lokalt. Vi fordeler hvert år ca.750 000 kr til prosjekt og aktiviteter blant våre 27 medlemsorganisasjoner. Vi erfarer at flere av våre medlemmer ser ut til å ha utfordringer med planlegging av prosjekter og søknader av midler til disse. Vi ønsker å hjelpe, og inviterer dere til prosjektsøknadskveld! Ta med et prosjekt som dere ønsker å gjennomføre, eller ideer til et prosjekt,- så bistår vi dere å sette opp en søknad etter VBUR sine rammebetingelser. Rammebetingelsene er blant annet: VBUR skal ha alle søknader innen 15 januar, prosjekter er tiltak som går over max 3 år, og som har til hensikt å skape økt verdi for organisasjonen og medlemmene. Prosjektet må være av fylkesomfattende eller regional betydning. Folkehelse, nytenkning, kompetanseutvikling, integrering og samarbeid vil bli prioritert.

Velkommen til en hyggelig prosjektkveld! Enkel mat og drikke blir servert.

Vi må derfor ha påmelding innen 1 November til helle@vbur.no . Last ned rapporten fra LNU her.


Speiding i Vestfoldskogene.

bottom of page